Producenci

Czy zakup kosiarki to duży wydatek?

kosiarki spalinowe

Koszenie trawy we własnym ogrodzie to dla wielu osób przyjemność, zaś dla niektórych przykry obowiązek. Oczywiście w obecnych czasach mamy na rynku ogrodniczym dostęp do wielu rodzajów kosiarek zarówno spalinowych, jak i elektrycznych czy akumulatorowych, które w znacznym stopniu ułatwiają nam tego rodzaju prace. Spójrzmy zatem, z jakimi wydatkami musimy liczyć się, kupując kosiarkę do trawy.

Wybierz odpowiedni rodzaj kosiarki

Decydując się na zakup odpowiedniej dla nas kosiarki, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnię trawnika i częstotliwość, z jaką będzie on koszony. Możemy przecież zdecydować się na kosiarkę o mniejszych bądź większych gabarytach lub traktorek koszący. Każde z tych urządzeń ma swoje plusy i minusy.

Kosiarki elektryczne są stosunkowo lekkie, w związku z tym mogą je użytkować nawet osoby o mniejszej sile. Cena kosiarek elektrycznych w porównaniu z innymi sprzętami również nie jest wygórowana, jednak musimy się tutaj liczyć z mniejszą wydajnością urządzenia oraz koniecznością podłączenia go do gniazdka elektrycznego.

Kosiarki spalinowe to drugi rodzaj urządzeń przeznaczonych do koszenia trawy, które w porównaniu z wersją elektryczną są niestety dużo cięższe, jednakże posiadają przy tym dużo większą wydajność oraz moc. Dzięki temu przydadzą się nam do pracy na naprawdę trudnych i dużych terenach do koszenia. Kosiarki spalinowe wymagają jednak regularnej konserwacji oraz uzupełniania paliwa i emitują one do atmosfery spaliny. Trzeci rodzaj, czyli kosiarki akumulatorowe przeznaczone są głównie dla osób, które posiadają małe i łatwe do koszenia ogrody z tego względu, iż czas pracy tego urządzenia jest stosunkowo niewielki, a jego wydajność nie pozwoli na prawidłowe skoszenie wysokich traw na trudnych terenach.

Osobną kategorią urządzeń koszących są tutaj niewątpliwie traktorki ogrodowe, które przydadzą się najbardziej osobom posiadającym bardzo rozległe tereny z trawnikami lub tym, które zawodowo zajmują się koszeniem traw na potrzeby innych firm. Urządzenia te przede wszystkim w znacznym stopniu skracają oraz ułatwiają nam koszenie, ponieważ ich powierzchnia robocza jest bardzo duża. Dzisiejsze traktorki są łatwe i wygodne w obsłudze, ponieważ możemy na nie wsiąść i uruchomić silnik przy pomocy kluczyka znajdującego się przy kierownicy. Prowadzenie urządzenia w kierunku odpowiadającym linii koszenia przypomina nieco jazdę samochodem.

W jakich przedziałach cenowych znajdziemy kosiarki?

W odniesieniu do cen urządzeń przeznaczonych do koszenia traw zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będą tutaj  kosiarki elektryczne. Ich ceny wahają się między 200 a 3000 zł. Koszt kosiarek spalinowych znajdziemy w przedziałach od 700 do ok. 6500 zł, zaś ceny kosiarek w wersji akumulatorowej rozpoczynają się mniej więcej od tysiąca złotych. Zdecydowanie największym wydatkiem dla każdego z nas będą traktorki ogrodowe, których koszt sięgać może nawet 20 tysięcy złotych. Ich najtańsze wersje znajdziemy w kwotach 7-8 tysięcy złotych. Jak widać, koszty związane z zakupem kosiarek są naprawdę różne, jednak tak naprawdę przy ich kupnie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na renomę producenta, ponieważ tylko takie urządzenia okażą się długotrwałe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl