Producenci
Promocje
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450, 550
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450, 550
46,00 zł 44,00 zł
szt.
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450E, 500E
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450E, 500E
50,00 zł 46,00 zł
szt.
Zestaw do konserwacji silnika B&S 550E, 550EX, 575 EX
Zestaw do konserwacji silnika B&S 550E, 550EX, 575 EX
65,00 zł 53,00 zł
szt.

Czy zakup kosiarki to duży wydatek?

kosiarki spalinowe

Koszenie trawy we własnym ogrodzie to dla wielu osób przyjemność, zaś dla niektórych przykry obowiązek. Oczywiście w obecnych czasach mamy na rynku ogrodniczym dostęp do wielu rodzajów kosiarek zarówno spalinowych, jak i elektrycznych czy akumulatorowych, które w znacznym stopniu ułatwiają nam tego rodzaju prace. Spójrzmy zatem, z jakimi wydatkami musimy liczyć się, kupując kosiarkę do trawy.

Wybierz odpowiedni rodzaj kosiarki

Decydując się na zakup odpowiedniej dla nas kosiarki, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnię trawnika i częstotliwość, z jaką będzie on koszony. Możemy przecież zdecydować się na kosiarkę o mniejszych bądź większych gabarytach lub traktorek koszący. Każde z tych urządzeń ma swoje plusy i minusy.

Kosiarki elektryczne są stosunkowo lekkie, w związku z tym mogą je użytkować nawet osoby o mniejszej sile. Cena kosiarek elektrycznych w porównaniu z innymi sprzętami również nie jest wygórowana, jednak musimy się tutaj liczyć z mniejszą wydajnością urządzenia oraz koniecznością podłączenia go do gniazdka elektrycznego.

Kosiarki spalinowe to drugi rodzaj urządzeń przeznaczonych do koszenia trawy, które w porównaniu z wersją elektryczną są niestety dużo cięższe, jednakże posiadają przy tym dużo większą wydajność oraz moc. Dzięki temu przydadzą się nam do pracy na naprawdę trudnych i dużych terenach do koszenia. Kosiarki spalinowe wymagają jednak regularnej konserwacji oraz uzupełniania paliwa i emitują one do atmosfery spaliny. Trzeci rodzaj, czyli kosiarki akumulatorowe przeznaczone są głównie dla osób, które posiadają małe i łatwe do koszenia ogrody z tego względu, iż czas pracy tego urządzenia jest stosunkowo niewielki, a jego wydajność nie pozwoli na prawidłowe skoszenie wysokich traw na trudnych terenach.

Osobną kategorią urządzeń koszących są tutaj niewątpliwie traktorki ogrodowe, które przydadzą się najbardziej osobom posiadającym bardzo rozległe tereny z trawnikami lub tym, które zawodowo zajmują się koszeniem traw na potrzeby innych firm. Urządzenia te przede wszystkim w znacznym stopniu skracają oraz ułatwiają nam koszenie, ponieważ ich powierzchnia robocza jest bardzo duża. Dzisiejsze traktorki są łatwe i wygodne w obsłudze, ponieważ możemy na nie wsiąść i uruchomić silnik przy pomocy kluczyka znajdującego się przy kierownicy. Prowadzenie urządzenia w kierunku odpowiadającym linii koszenia przypomina nieco jazdę samochodem.

W jakich przedziałach cenowych znajdziemy kosiarki?

W odniesieniu do cen urządzeń przeznaczonych do koszenia traw zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będą tutaj  kosiarki elektryczne. Ich ceny wahają się między 200 a 3000 zł. Koszt kosiarek spalinowych znajdziemy w przedziałach od 700 do ok. 6500 zł, zaś ceny kosiarek w wersji akumulatorowej rozpoczynają się mniej więcej od tysiąca złotych. Zdecydowanie największym wydatkiem dla każdego z nas będą traktorki ogrodowe, których koszt sięgać może nawet 20 tysięcy złotych. Ich najtańsze wersje znajdziemy w kwotach 7-8 tysięcy złotych. Jak widać, koszty związane z zakupem kosiarek są naprawdę różne, jednak tak naprawdę przy ich kupnie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na renomę producenta, ponieważ tylko takie urządzenia okażą się długotrwałe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl