Producenci

Dlaczego warto wybrać urządzenia akumulatorowe?

Dlaczego warto wybrać urządzenia akumulatorowe?

Akumulator sercem urządzenia

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że bateria litowo-jonowa zasila nasz ukochany telefon komórkowy. Tymczasem jej nie tak daleka krewna doskonale sprawdza się do napędzania kosiarek, podkaszarek, dmuchaw oraz nożyc do gałęzi. Akumulator Li-Ion zapewnia urządzeniu stały poziom energii, co umożliwia płynną i harmonijną pracę.

Nieustające prace nad poprawą właściwości urządzeń akumulatorowych sprawiają, że już dziś możemy korzystać z kosiarek akumulatorowych charakteryzujących się napięciem do 40 V, które wyraźnie przybliża je do parametrów profesjonalnego urządzenia spalinowego. Nowoczesne urządzenia z akumulatorem zapewniają więc coraz dłuższy czas oraz wyższą moc działania.

Co ciekawe, producenci projektują urządzenia akumulatorowe tak, aby tworzyły serię kompatybilną z jednym akumulatorem. Oznacza to, że możemy korzystać z kilku sprzętów bez konieczności dokupowania kolejnych baterii. Wówczas naszym jedynym obowiązkiem jest pamiętanie o naładowaniu akumulatora, a robimy to poprzez podłączenie do gniazdka specjalnej ładowarki.

 

Dlaczego urządzenia akumulatorowe gwarantują komfort pracy?

Podczas pracy z urządzeniami akumulatorowymi dostrzeżemy przede wszystkim ich mobilność. Oto wraz z kosiarką, kosą czy nożycami możemy bez skrępowania się przemieszczać po terenie i wykonywać niezbędne czynności. Odczujemy wygodę, gdy nie będą ciągnęły się za nami kable zasilanych elektrycznie urządzeń ani nie będziemy musieli nosić za sobą kanistra z paliwem, jak to bywa w przypadku urządzeń spalinowych.

Praca kosiarki czy nożyc akumulatorowych nie wiąże się z emisją szkodliwych spalin, na które jesteśmy skazani my i otoczenie. Działanie urządzeń na akumulator chroni nas także przed zabrudzeniami nierozerwalnie towarzyszącymi urządzeniom spalinowym. Również sam sprzęt wygląda schludnie i estetycznie, gdy jest wolny od zacieków paliwa. Korzyść z zasilania urządzenia baterią litowo-jonową odczujemy także w jego wadze, gdyż uproszczono przede wszystkim budowę silnika. Jeśli nie trzeba tłoczyć paliwa, to można zrezygnować z tłoków, pomp, cylindrów itd. Dzięki uproszczonej konstrukcji omawiana grupa urządzeń cechuje się niską awaryjnością.

Zupełnie inaczej pracuje samo urządzenie bez znanych drgań czy wibracji. Efektem zrównoważonego działania urządzeń akumulatorowych jest to, że chętnie sięgają po nie kobiety, ale też osoby starsze ceniące sobie, to, że mogą we własnym zakresie zadbać o otoczenie wokół domu.

Jednak największym plusem urządzeń akumulatorowych, który pozostawiliśmy na koniec, jest ich cicha praca. Wraz z nim porządki w ogrodzie i wokół domu będziemy wykonywać niepostrzeżenie dla sąsiadów, a może też i dla pozostałych domowników. Niekwestionowane zalety urządzeń akumulatorowych sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem obdarzają je profesjonaliści, dla których ważna jest oprócz komfortu pracy także efektywność.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl