Producenci

Dmuchawa do liści, czyli jak szybko oczyścić ogród

Dmuchawa do liści, czyli jak szybko oczyścić ogród

Jesień to niesamowita pora roku, która kojarzy nam się z przepięknymi kolorami i spadającymi z drzew liśćmi. O ile mamy szczęście i piękną pogodę to widok ten może zapierać dech w piersiach. Jednak dla właścicieli ogrodów i osób zajmujących się pracami ogrodniczymi na terenach zielonych, jesień oznacza częste sprzątanie liści. To czasochłonne zadanie. Jak zrobić to szybko i efektywnie?

Sezonowe prace w ogrodach wymagają wykorzystania funkcjonalnych sprzętów i dobrej organizacji pracy. Dzisiaj mamy do wyboru wiele profesjonalnych narzędzi do prac ogrodowych. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się dmuchawa do liści, która jest interesującą i wygodną alternatywą dla grabi i miotły. To sposób na szybkie i efektywne pozbycie się liści oraz innych zanieczyszczeń z ogrodu, alejek, podjazdów i ulic. Jak dobrać właściwy model do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę?

Dmuchawa do liści- sprzęt do jesiennych porządków w ogrodzie

Każda zmieniająca się pora roku zmusza nad do określonych prac ogrodowych. Jesienią wykonujemy czynności, dzięki którym przygotujemy ogród na nadejście zimy i dzięki wykonanym w tym czasie zadaniom będziemy mogli cieszyć się roślinnością i zielenią wiosną i latem. Ważną częścią zaplanowanych prac, jakie musimy wykonać jesienią, są porządki w ogrodzie. Wymagają one od nas przygotowania roślin na nadejście mrozów, konserwacji sprzętów, ale przede wszystkim posprzątania całego terenu. Jeśli w ogrodzie mamy drzewa liściaste, wiąże się to z koniecznością usunięcia liści, które opadły z drzew, krzewów, ale i drobnych gałązek. Grabienie i zamiatanie może być naprawdę czasochłonne, szczególnie jeśli nasz ogród i trawnik zajmują duży obszar. Wtedy warto zainwestować w urządzenia, które sprawią, że nasza praca będzie o wiele bardziej efektywna i nie będzie wymagała pracy mięśni. Dmuchawy do liści pozwalają szybko usunąć liście, piasek, szyszki, ściętą trawę i kamyki z trawników, ścieżek, tarasów i terenu wokół domu. Za pomocą silnego strumienia powietrza przenosimy i zbieramy w jednym miejscu nieczystości, które później wystarczy raz zamieść i wyrzucić lub przeznaczyć na kompost. Kupując model dla siebie, należy zwrócić uwagę na kilka cech urządzenia, dzięki czemu praca z nim będzie przyjemna i naprawdę efektywna.

Parametry techniczne urządzenia to podstawa

Kupując jakikolwiek sprzęt do prac w ogrodzie powinniśmy zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia. Najważniejsza jest moc, gdyż kupując zbyt słabą dmuchawę do dużego ogrodu, prowadzimy do sytuacji, gdzie prace będą o wiele dłużej trwały i mogą wymagać poprawek. Jeśli mamy duży trawnik do sprzątnięcia, powinniśmy sięgnąć po spalinowe urządzenia. Przy mniejszych ogrodach możemy zainwestować w elektryczne lub akumulatorowe dmuchawy do liści. Są one bardziej ekologiczne, gdyż nie emitują szkodliwych substancji do powietrza. Dość istotna jest również waga samego urządzenia. Wbrew pozorom to ważna cecha, ponieważ podczas prac na dużym terenie noszenie urządzenia ważącego 6 kg może mieć zgubny wpływ na nasz kręgosłup. Dobrze, jeśli urządzenie ma system antywibracyjny. Dzięki niemu możemy cieszyć się ogromną mocą spalinowej dmuchawy, przy jednoczesnej redukcji liczby drgań, co korzystnie wpływa na naszą wygodę i bezpieczne użytkowanie sprzętu. Warto zwrócić uwagę na system nośny, ponieważ wielu producentów dmuchaw wyposaża je w regulację nachylenia, przewiewne materiały i pasy do wygodnego noszenia urządzenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl