Producenci

Do czego oprócz koszenia można wykorzystać kosiarkę?    

Do czego oprócz koszenia można wykorzystać kosiarkę?    

Gdy zbliża się wiosna, momentalnie rozpoczyna się planowanie najpilniejszych prac ogrodowych. W utrzymaniu ogrodu lub zielonego terenu przy domu w jak najlepszym porządku, niezbędnym okazuje się regularnie koszenie trawy. Zaopatrzenie się w odpowiednio dopasowaną kosiarkę znacznie ułatwia przeprowadzanie prac ogrodowych, a co za tym idzie pozwala na uzyskanie pięknego trawnika oraz ukwieconej łąki. Jednak czasem koszenie trawy to nie jedyne zastosowanie jakie możemy znaleźć dla naszej kosiarki.

Kosiarka samojezdna – traktorek ogrodowy 

Podstawowym sposobem podziału kosiarek jest ich źródło zasilania, wyróżnia się zatem kosiarki: ręczne, elektryczne, akumulatorowe, hybrydowe, spalinowe, a także traktorowe (nazywane także traktorkami ogrodowym). Te ostatnie wyglądem przypominają nieco mały traktor, który posiada miejsce siedzące przeznaczone dla użytkownika, który ma możliwość prowadzenia go z uwagą zgodnie z natrafiającymi się wymogami terenu.

Traktorki ogrodowe są wyposażone w silnik, dzięki czemu w ich obsłudze nie wymagane jest korzystanie wyłącznie z siły własnych mięśni, jak często w przypadku tradycyjnych modeli. Jest to maszyna, która posiada zwykle cztery biegi i kierownicę, która pozwala na podobną do samochodu osobowego obsługę. Konstrukcja kosiarki traktorowej sprawia, że bardzo wygodnie się ją użytkuje, szczególnie w przypadku prac przeprowadzanych na dużych obszarach. Nie jest to najtańsza z dostępnych na rynku opcji, warto jednak wiedzieć, że zastosowanie traktorka trawnikowego nie kończy się jedynie na koszeniu trawy.

Inne zastosowanie kosiarek traktorowych 

Ten rodzaj kosiarek, dzięki swojej budowie nieco przypominającej pojazd osobowy pozwala na przykład na ciągnięcie przyczepki. Jest to szczególnie przydatna możliwość, gdy maszyna jest używana w dużych ogrodach lub gospodarstwach. Traktorek ogrodowy umożliwia przewiezienie narzędzi ogrodniczych z jednego punktu do drugiego, a także koszenie trawy tzw. „mimochodem”.

Dodatkowo dobre jakościowo traktorki ogrodowe mogą posłużyć także do mulczowania trawnika. Jest to bardzo skuteczny zabieg w pielęgnacji trawnika, chociaż czasami niestety pomijany przez osoby zajmujące się ogrodem. Mulczowanie polega na odżywieniu trawnika przez pozostawianie na glebie wcześniej rozdrobnionej trawy stanowiącej doskonały nawóz i przyspieszający wzrost.

Innym nietypowym zastosowaniem kosiarek traktorowych jest także wykorzystywanie ich do siania lub nawożenia za pomocą dołączenia do nich specjalnych rozsiewaczy. Z kolei zimą, praktyczne okaże się doposażenie kosiarki o pług lemieszowy lub specjalne szczotki, które pozwolą na sprawne odśnieżanie lub też czyszczenie chodnika z resztek trawy lub zamiatania go z resztek liści.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl