Producenci

Gdzie mają zastosowanie kosiarki pchane?

Gdzie mają zastosowanie kosiarki pchane?

Kosiarki umożliwiają utrzymywanie terenów zielonych w zadbanym i estetycznym stanie. Ponieważ zaś istnieją różne rodzaje terenów zielonych - począwszy od przydomowych ogrodów, poprzez parki miejskie, aż do mierzących hektary boisk sportowych - istnieją też różne rodzaje kosiarek.

Gdzie najlepiej sprawdzą się kosiarki pchane

Jak możemy określić, czy kosiarka pchana to odpowiednie narzędzie do obsługi danej parceli? Kluczem jest tu odpowiedzenie sobie na pytanie, czy użytkowanie jej na interesującym nas terenie będzie wiązało się z niezbędną swobodą działania. W tym celu powinniśmy ocenić, czy np. rozmieszczenie drzew nie jest zbyt gęste lub czy trawnika nie przecinają klomby oraz zbyt liczne ozdoby ogrodowe. Najważniejszym aspektem jest tu możliwość bezpiecznego i swobodnego wjechania kosiarką pomiędzy obiekty znajdujące się na trawniku. Sprawdźmy więc, czy możemy poruszać się po nim bez dodatkowego wysiłku mającego na celu ominięcie przeszkód.

Równie ważnym - jeżeli nie ważniejszym - czynnikiem jest powierzchnia parceli. Możemy przyjąć założenie, że im bardziej rozległy trawnik, tym bardziej zaawansowanych urządzeń będzie potrzebować jego pielęgnacja. Kosiarki pchane nie sprawdzą się np. na rozległych terenach, takich jak np. boiska. Najlepsze zastosowanie znajdą na trawnikach średniej wielkości, takich jak przydomowe ogrody lub pozbawione ozdób tereny wokół niewielkich placówek publicznych.

Zanim jednak ruszymy do sklepu, by kupić kosiarkę, sprawdźmy również, czy rzeźba terenu odpowiada wybranemu przez nas urządzeniu. Kosiarki pchane będą najlepiej radzić sobie w miejscach stosunkowo gładkich - w miarę możliwości pozbawionych nierówności i trudno dostępnych zakamarków. Doskonale sprawdzą się więc na trawnikach gładkich i płaskich, ewentualnie na łagodnych wzniesieniach lub w płytkich i rozległych zagłębieniach. Wykorzystywanie ich na bardziej wymagającym terenie może nie tylko okazać się nieskuteczne, lecz także stwarzać zagrożenie uszkodzenia maszyny.

Pamiętajmy przy tym, że podstawą sprawnego użytkowania kosiarki powinien być nasz własny komfort. Mając na uwadze wszystkie powyższe czynniki, dodajmy więc do nich jeszcze pytanie, czy obsługa danego urządzenia idzie nam szybko, sprawnie i bez wywoływania dyskomfortu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl