Producenci

Jaką dmuchawę do liści wybrać?

Jaką dmuchawę do liści wybrać?

Dmuchawa to praktyczne narzędzie, które umożliwia błyskawiczne uporządkowanie terenu pokrytego jesiennymi liśćmi. Jak jednak znaleźć idealny model i na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru?

Czym należy się kierować, wybierając dmuchawę do liści

Dmuchawa to urządzenie przydatne zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w parkach miejskich czy innych miejscach publicznych, w których zachodzi potrzeba zebrania liści lub śmieci. Wykorzystując to urządzenie, w krótkim czasie zgromadzimy te ostatnie w schludne stosiki, które łatwo będzie później sprzątnąć. Co więcej, dmuchawa znajduje zastosowanie nie tylko w okresie jesiennym. Możemy używać jej również zimą, by pozbyć się śniegu z podjazdu, a także wiosną i latem do usuwania pyłków gromadzących się pod ścianami i w rynsztokach.

Wybór właściwej dmuchawy do liści powinien być starannie przemyślany - poszczególne modele służą bowiem do odmiennych zadań. W zależności od zasilania mamy więc do wyboru:

  • Dmuchawy akumulatorowe - stosunkowo lekkie i mobilne. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla niewielkich powierzchni, np. prywatnych ogródków. Są ponadto ekologiczne – nie zużywają paliwa, a przed ich użyciem wystarczy naładować akumulator.

  • Dmuchawy spalinowe - modele zasilane spalinowo są znacznie cięższe od tych akumulatorowych, ich konstrukcja jest bowiem dodatkowo obciążona przez silnik i zbiornik na paliwo. Do ich niewątpliwych zalet należy wysoka efektywność: z ich pomocą zdmuchniemy nie tylko liście i śmieci, lecz również hałdy zalegającego śniegu.

Pod względem sposobu użytkowania rozróżniamy natomiast:

  • Dmuchawy ręczne - idealne do szybkiego oczyszczenia niewielkiego terenu.

  • Dmuchawy plecakowe - dzięki specjalnym szelkom możemy wygodnie umieścić je na plecach, co umożliwi nam swobodne poruszanie rękami. Modele plecakowe to profesjonalne urządzenia przeznaczone do pracy na rozległych przestrzeniach – takich jak boiska, parki czy ulice.

Oprócz powyższych kwestii równie ważny jest odpowiedni dobór szczegółowych parametrów urządzenia. Wybierając wśród interesujących nas modeli, zwróćmy uwagę na ich ciężar i rozmiar. Upewnijmy się też, że długość rur wylotowych jest regulowana lub przynajmniej dostosowana do naszego wzrostu – znacznie usprawni to całą pracę. Warto również sprawdzić, czy uchwyty i szelki odpowiadają naszym preferencjom i czy zapewnią nam komfort podczas użytkowania dmuchawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl