Producenci
Promocje
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450, 550
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450, 550
46,00 zł 44,00 zł
szt.
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450E, 500E
Zestaw do konserwacji silnika B&S 450E, 500E
50,00 zł 46,00 zł
szt.
Zestaw do konserwacji silnika B&S 550E, 550EX, 575 EX
Zestaw do konserwacji silnika B&S 550E, 550EX, 575 EX
65,00 zł 53,00 zł
szt.
Olej do prowadnicy VEGATOL 5l
Olej do prowadnicy VEGATOL 5l
48,00 zł 46,90 zł
szt.

Jakie narzędzia są niezbędne do założenia ogrodu?

Jakie narzędzia są niezbędne do założenia ogrodu?

Zakładanie ogrodu to ambitne i dość wymagające zadanie, jednak przy odrobinie wysiłku, cierpliwości i pasji można stworzyć piękną, zieloną przestrzeń do relaksu, aktywnego wypoczynku i podziwiania. Aby ułatwić sobie pracę, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi, które pozwolą nam sprawnie wykonać wszystkie niezbędne czynności.

5 narzędzi, które musisz mieć w swoim ogrodzie

  1. Szpadel — to podstawowe narzędzie ogrodnicze o szerokim zastosowaniu — zarówno podczas zakładania ogrodu, jak i podczas późniejszych prac pielęgnacyjnych. Pozwoli ci sprawnie przekopać teren, ułatwi sadzenie roślin i wykonywanie różnorodnych prac ziemnych.
  2. Siewnik — z tym urządzeniem sprawnie i precyzyjnie posiejesz rośliny, w tym przede wszystkim trawę. Możesz go wykorzystać również do rozprowadzania nawozów.
  3. Taczka — kolejne niezbędne akcesorium, którego nie może zabraknąć w ogrodzie. Służy do przewożenia różnych rzeczy, w tym m.in. gleby, roślin, nawozów, piasku itp.
  4. Grabie — kolejne uniwersalne akcesorium, przydatne przy wyrównywaniu terenu i usuwaniu chwastów. Przyda się również do przykrywania nasion drobną warstwą podłoża.
  5. Łopatki do sadzenia — służą do wygodnego sadzenia mniejszych roślin (np. cebulek) w glebie. Dostępne są w różnych wielkościach i kształtach.

Sprzęty, które mogą ci się przydać

  • Glebogryzarka — urządzenie do spulchniania i wyrównywania podłoża pod siew lub sadzenie roślin. Niezbędne przede wszystkim w większych ogrodach. Na szczególną uwagę zasługują glebogryzarki spalinowe, które zapewniają najlepszą wydajność i sprawność.
  • Aerator — urządzenie do napowietrzania podłoża poprzez nakłuwanie. Niezbędny przede wszystkim przy pielęgnacji trawników. Wyróżniamy aeratory manualne, czyli nakładki z kolcami na buty, a także elektryczne i spalinowe.
  • Wertykulator — urządzenie ogrodowe służące do wertykulacji, czyli napowietrzania oraz oczyszczania trawnika z filcu.
  • Walec ogrodowy — urządzenie służące do wyrównywania i utwardzania gruntu, niezbędne przede wszystkim przy zakładaniu trawnika.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl