Producenci

Jakie narzędzia są niezbędne do założenia ogrodu?

Jakie narzędzia są niezbędne do założenia ogrodu?

Zakładanie ogrodu to ambitne i dość wymagające zadanie, jednak przy odrobinie wysiłku, cierpliwości i pasji można stworzyć piękną, zieloną przestrzeń do relaksu, aktywnego wypoczynku i podziwiania. Aby ułatwić sobie pracę, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi, które pozwolą nam sprawnie wykonać wszystkie niezbędne czynności.

5 narzędzi, które musisz mieć w swoim ogrodzie

  1. Szpadel — to podstawowe narzędzie ogrodnicze o szerokim zastosowaniu — zarówno podczas zakładania ogrodu, jak i podczas późniejszych prac pielęgnacyjnych. Pozwoli ci sprawnie przekopać teren, ułatwi sadzenie roślin i wykonywanie różnorodnych prac ziemnych.
  2. Siewnik — z tym urządzeniem sprawnie i precyzyjnie posiejesz rośliny, w tym przede wszystkim trawę. Możesz go wykorzystać również do rozprowadzania nawozów.
  3. Taczka — kolejne niezbędne akcesorium, którego nie może zabraknąć w ogrodzie. Służy do przewożenia różnych rzeczy, w tym m.in. gleby, roślin, nawozów, piasku itp.
  4. Grabie — kolejne uniwersalne akcesorium, przydatne przy wyrównywaniu terenu i usuwaniu chwastów. Przyda się również do przykrywania nasion drobną warstwą podłoża.
  5. Łopatki do sadzenia — służą do wygodnego sadzenia mniejszych roślin (np. cebulek) w glebie. Dostępne są w różnych wielkościach i kształtach.

Sprzęty, które mogą ci się przydać

  • Glebogryzarka — urządzenie do spulchniania i wyrównywania podłoża pod siew lub sadzenie roślin. Niezbędne przede wszystkim w większych ogrodach. Na szczególną uwagę zasługują glebogryzarki spalinowe, które zapewniają najlepszą wydajność i sprawność.
  • Aerator — urządzenie do napowietrzania podłoża poprzez nakłuwanie. Niezbędny przede wszystkim przy pielęgnacji trawników. Wyróżniamy aeratory manualne, czyli nakładki z kolcami na buty, a także elektryczne i spalinowe.
  • Wertykulator — urządzenie ogrodowe służące do wertykulacji, czyli napowietrzania oraz oczyszczania trawnika z filcu.
  • Walec ogrodowy — urządzenie służące do wyrównywania i utwardzania gruntu, niezbędne przede wszystkim przy zakładaniu trawnika.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl