Producenci

Jakie zalety mają kosiarki automatyczne?

Jakie zalety mają kosiarki automatyczne?

Własny trawnik wokół domu czy na działce, gdzie odpoczywamy latem, wygląda bardzo dekoracyjnie i jest wspaniałym tłem dla roślin ogrodowych. Aby jednak trawa była przez cały sezon soczyście zielona, zdrowa i gęsta, niezbędne jest regularne wykonywanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z ważniejszych jest koszenie, które należy przeprowadzać przynajmniej raz na tydzień. Trawę kosi się najczęściej przy użyciu różnego rodzaju kosiarek, w tym również automatycznych, które wyróżniają się wieloma zaletami.

Jak działają roboty koszące?

Kosiarka automatyczna, czyli robot koszący, to urządzenie, które nie wymaga naszego nadzoru podczas pracy. Dzięki temu trawnik kosi się właściwie sam, a my oszczędzamy sporo czasu.

Aby robot pracował poprawnie, potrzebne jest najpierw wyznaczenie obszaru trawnika, po którym ma się poruszać. Robi się to za pomocą przewodu elektrycznego obwodowego, w którym płynie prąd o niewielkim napięciu. Kosiarka automatyczna ma odpowiednie czujniki, które wykrywają przewód i traktują go jak ścianę, dzięki czemu urządzenie nie wydostaje się poza nią. W podobny sposób odgradza się również rabaty kwiatowe, drzewa czy oczka wodne, aby robot nie wjeżdżał w te miejsca.

Dlaczego warto wybrać kosiarkę automatyczną?

Kosiarki automatyczne to nowoczesne rozwiązanie, które wyróżnia się wieloma zaletami, wśród których warto wymienić przede wszystkim:

  • Oszczędność czasu – to jeden z najważniejszych argumentów, jeśli zastanawiamy się nad kupnem robota koszącego. Aby trawnik prezentował się jak najlepiej, wymaga częstego koszenia, co jest czasochłonne, szczególnie gdy jego powierzchnia jest spora. Dlatego zakup robota, który działa sam i nie potrzebuje naszego nadzoru, pozwala zaoszczędzić sporo czasu i przeznaczyć go na odpoczynek lub inne aktywności.

  • Brak hałasu – tradycyjne kosiarki podczas pracy są słyszalne już z daleka, co szczególnie przeszkadza w weekendowe poranki. Natomiast roboty koszące pracują bardzo cicho, więc możemy bez obaw uruchomić je nawet w nocy, aby rano cieszyć się pięknie skoszonym trawnikiem.

  • Zajmowanie niewielkiej ilości miejsca – zwykłe kosiarki spalinowe czy elektryczne to urządzenia o sporych gabarytach, które wymagają odpowiedniej ilości miejsca do ich przechowywania. Zupełnie inaczej jest w przypadku robotów koszących, ponieważ są one instalowane na stałe w ogrodzie, nie przeszkadza im nawet deszcz. Demontuje się je dopiero zimą i przechowuje pod dachem, ale można je wtedy zawieszać na specjalnych wieszakach, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca.

  • Oszczędność wody i brak problemu z kompostowaniem trawy – kosiarki automatyczne podczas swojej pracy nie magazynują ściętej trawy, ale od razu rozdrabniają ją i rozrzucają po skoszonym terenie. Jest to bardzo dobry nawóz dla trawnika, a jednocześnie sposób na zapobieganie jego wysychaniu, dzięki czemu nawet podczas upalnego lata nie wymaga częstego podlewania.

  • Możliwość koszenia nawet na nierównym terenie – kosiarki automatyczne są niewielkimi i lekkimi urządzeniami, dzięki czemu w łatwy sposób mogą pokonywać pochyłości terenu i w każdym miejscu sprawnie kosić trawę.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl