Producenci

Na co zwracać uwagę przy zakupie kosiarki?

zakup kosiarki

Kosiarka należy do urządzeń, które niewątpliwie powinna posiadać w swoim domu każda osoba, która ma różnego rodzaju trawniki. Zakup tego typu sprzętu nie powinien być wykonywany bez pomyślunku, ponieważ jest wiele różnych czynników, które mogą zadecydować nie tylko o jakości przeprowadzonego koszenia, ale również i naszej wygodzie podczas wykonywania tej czynności. Oto kilka najważniejszych spraw, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie kosiarki.

Bierzmy pod uwagę parametry

Kupując wysokiej jakości kosiarkę do trawy, musimy wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych parametrów np. moc silnika, od której zależy to, jak w późniejszym czasie będzie prezentował się nasz trawnik. W przypadku starych i wyniszczonych części posesji możemy bez wątpienia zastosować kosiarki o słabszej mocy, jednak w odniesieniu do bardzo gęstych, szybko wzrastających traw skuteczne i bardzo wydajne okażą się kosiarki o mocy sięgającej nawet 6 KM. Innym ważnym czynnikiem w tego typu urządzeniach jest ich napęd. Tutaj do wyboru mamy opcję samojezdną lub bez napędu. Pierwszy z tych wariantów należy do zdecydowanie lepszych i nadaje się doskonale dla osób, które nie chcą nie tracić większej ilości sił podczas wykonywania prac związanych z koszeniem.

Bardzo ważną funkcją, która dotyczy praktycznie każdej kosiarki, jest oczywiście możliwość regulacji wysokości koszenia trawnika. Dobrze jest, gdy dane urządzenie posiada automatyczną i bezstopniową regulację o szerokim zakresie (na wszystkie koła). Jeśli mowa o kołach, to warto wspomnieć, iż mają one również istotny wpływ na naszą pracę w ogrodzie. W przypadku kosiarki najlepsze są duże koła z  kulkowymi łożyskami. Należy w tym miejscu także wspomnieć o tym, że kosiarki mogą posiadać różne szerokości koszenia traw.  Z tego względu, w przypadku posiadania ogrodu, na którym znajduje się bardzo dużo różnych obiektów mogących utrudnić koszenie, lepiej wybrać kosiarkę o mniejszej szerokości. Jeżeli zaś nasz trawnik nie posiada takowych przeszkód, to w zasadzie możemy zdecydować się na dowolną szerokość koszenia.

Jak kosić to tylko sprawdzonym sprzętem

Wybierając kosiarkę, nie możemy zapominać także o jak najlepszej jakości sprzętu, jakim przyjdzie nam pracować przy koszeniu trawnika. Jeśli chcemy otrzymać urządzenie, najwyższej klasy, które będzie sprawnie działało przez naprawdę długi okres czasu i nie będzie ulegało licznym i poważnym awariom, to wybierajmy sprzęty tylko od renomowanych producentów takich jak STIHL, AL-KO czy Fiskars. Dzięki temu zyskamy długoletnią gwarancję na nasz sprzęt oraz możliwość skorzystania z usług autoryzowanych serwisów, których pracownicy posłużą nam swoim wieloletnim doświadczeniem oraz profesjonalną obsługą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl